Sold
No. 1 Shouson Hill Road East House 23NO. 1HOUSE 23
Registration Number:19121002210045
|Transaction Date:15/11/2019
PRN:A2251612
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChin錢佳成
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-601904)
Sold

1/4
PRICE
$145 M
Saleable Area
2,657sq.ft.
Buy $54,582 /sq.ft.
Gross Area
4,062sq.ft.
Buy $35,697 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 15/11/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
20 Block(s)
Total Units
20
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Shouson Hill Road East