Sold
Forest Hill House 23HOUSE 23DUPLEX PH-23A
Registration Number:00525831
|Transaction Date:19/03/1997
PRN:B1595091
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HugoHui許偉群
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-571644)
Sold

1/10
PRICE
$13.2 M
Saleable Area
1,551sq.ft.
Buy $8,510 /sq.ft.
Gross Area
2,140sq.ft.
Buy $6,168 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 19/03/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
31 Lo Fai Road