Sold
Alto Residences House 23NO. 29HOUSE 23
Registration Number:19042600330017
|Transaction Date:08/04/2019
PRN:D3543131
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DickyWong王健鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-662807)
Sold

1/2
PRICE
$50 M
Saleable Area
2,222sq.ft.
Buy $22,502 /sq.ft.
Building Age
8 Years
Transaction Date: 08/04/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
605
Walking toTseung Kwan OStation
6 Min(s)
Address/ Area
29 Tong Yin Street