Sold
Forest Hill House 22HOUSE 22DUPLEX PH-22A
Registration Number:14091001710134
|Transaction Date:29/08/2014
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackNgai魏順清
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-420870)
PRICE
$11.8 M
Saleable Area
1,551sq.ft.
Buy $7,608 /sq.ft.
Gross Area
2,136sq.ft.
Buy $5,524 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 29/08/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
31 Lo Fai Road