Sold
The Carmel House 21NO. 168HOUSE 21
Registration Number:26031801650030
|Transaction Date:11/03/2026
PRN:D4393868
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MeiKwok郭美儀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-263518)
PRICE
$13.8 M
Saleable Area
1,089sq.ft.
Buy $12,668 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 11/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2019-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
50 Block(s)
Total Units
178
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
168 Castle Peak Road Tai Lam