Sold
Whitesands House 2NO. 160HOUSE 2
Registration Number:18052300560050
|Transaction Date:07/05/2018
PRN:D3035611
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
PRICE
$45.41 M
Saleable Area
2,341sq.ft.
Buy $19,395 /sq.ft.
Building Age
11 Years
Transaction Date: 07/05/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2015-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
28 Block(s)
Total Units
28
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
160 South Lantau Road