Sold
Forest Hill House 2HOUSE 2FLAT TS-2B
Registration Number:00513514
|Transaction Date:21/12/1996
PRN:B1594927
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HugoHui許偉群
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-571644)
Sold

1/10
PRICE
$4.93 M
Saleable Area
803sq.ft.
Buy $6,138 /sq.ft.
Gross Area
998sq.ft.
Buy $4,939 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 21/12/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
31 Lo Fai Road