Sold
Forest Hill House 17HOUSE 17DUPLEX TH-17B
Registration Number:09031201760019
|Transaction Date:24/02/2009
PRN:B8024652
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackNgai魏順清
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-420870)
Sold

1/10
PRICE
$5.8 M
Saleable Area
1,551sq.ft.
Buy $3,739 /sq.ft.
Gross Area
1,955sq.ft.
Buy $2,967 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 24/02/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
31 Lo Fai Road