Sold
Villa Rosa House 12NO. 88HOUSE 12
Registration Number:06885280
|Transaction Date:23/12/1996
PRN:B8989681
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaYau邱凱琪
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-306350)
PRICE
$61.8 M
Saleable Area
3,314sq.ft.
Buy $18,647 /sq.ft.
Gross Area
3,960sq.ft.
Buy $15,606 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 23/12/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
16 Block(s)
Total Units
16
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
88 Red Hill Road