Sold
No. 1 Shouson Hill Road East House 12NO. 1HOUSE 12
Registration Number:07011002420012
|Transaction Date:05/01/2007
PRN:B3660170
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JayWan尹岳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-145524)
Sold

1/4
PRICE
$54 M
Saleable Area
2,657sq.ft.
Buy $20,327 /sq.ft.
Gross Area
4,062sq.ft.
Buy $13,294 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 05/01/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
20 Block(s)
Total Units
20
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Shouson Hill Road East