Sold
Burlingame Garden House 10NO. 6AHOUSE 10
Registration Number:06012100500119
|Transaction Date:05/01/2006
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DonnaWong黃俊紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-683365)
PRICE
$9.6 M
Saleable Area
1,227sq.ft.
Buy $7,823 /sq.ft.
Gross Area
1,869sq.ft.
Buy $5,136 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 05/01/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
15
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
6a Chuk Yeung Road