Sold
Horace CourtFLOOR 6FLAT C
Registration Number:20071501020066
|Transaction Date:08/07/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryLi李莉筠
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-648863)
PRICE
$8.18 M
Saleable Area
473sq.ft.
Buy $17,311 /sq.ft.
Gross Area
574sq.ft.
Buy $14,251 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 08/07/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
145
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
3 Shan Kwong Road