Sold
Horace CourtFLOOR 20FLAT C
Registration Number:23091501810013
|Transaction Date:07/09/2023
PRN:A2084461
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JasonYeung楊卓文
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-573921)
Sold

1/5
PRICE
$7.93 M
Saleable Area
473sq.ft.
Buy $16,782 /sq.ft.
Gross Area
574sq.ft.
Buy $13,815 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 07/09/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
145
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
3 Shan Kwong Road