Sold
Horace CourtFLOOR 9FLAT A
Registration Number:20120801570114
|Transaction Date:30/11/2020
PRN:A2084276
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryLi李莉筠
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-648863)
PRICE
$7.95 M
Saleable Area
417sq.ft.
Buy $19,085 /sq.ft.
Gross Area
504sq.ft.
Buy $15,774 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 30/11/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
145
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
3 Shan Kwong Road