Sold
Horace CourtFLOOR 8FLAT D
Registration Number:18122101660027
|Transaction Date:17/12/2018
PRN:A2084923
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoyceKwan關婉芳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-093247)
PRICE
$7 M
Saleable Area
417sq.ft.
Buy $16,804 /sq.ft.
Gross Area
504sq.ft.
Buy $13,889 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 17/12/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
145
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
3 Shan Kwong Road