Sold
Horace CourtFLOOR 16FLAT D
Registration Number:09123102310011
|Transaction Date:09/12/2009
PRN:A2084826
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$4.35 M
Saleable Area
417sq.ft.
Buy $10,443 /sq.ft.
Gross Area
504sq.ft.
Buy $8,631 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 09/12/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
145
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
3 Shan Kwong Road