Sold
Hopewell HouseFLOOR 17FLAT H
Registration Number:07020800570119
|Transaction Date:12/01/2007
PRN:B6610470
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SammiChan陳蒨葶
ACCOUNT MANAGER(S-618486)
PRICE
$600 K
Saleable Area
305sq.ft.
Buy $1,970 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $1,250 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 12/01/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
400
Walking toKwun TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
169-197 Hip Wo Street