Sold
Hopewell HouseFLOOR 14FLAT Q
Registration Number:08061302130260
|Transaction Date:20/05/2008
PRN:A4425230
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SammiChan陳蒨葶
ACCOUNT MANAGER(S-618486)
Sold

1/1
PRICE
$1.52 M
Saleable Area
410sq.ft.
Buy $3,706 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 20/05/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
400
Walking toKwun TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
169-197 Hip Wo Street