Sold
Hopewell HouseFLOOR 5FLAT V
Registration Number:15052600200033
|Transaction Date:18/05/2015
PRN:A4425962
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LamFung馮家駿
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-534709)
Sold

1/1
PRICE
$3.89 M
Saleable Area
415sq.ft.
Buy $9,362 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 18/05/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
400
Walking toKwun TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
169-197 Hip Wo Street