Sold
Hopewell HouseFLOOR 8FLAT A
Registration Number:07374617
|Transaction Date:21/11/1997
PRN:B9296778
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FloraTsang曾影霞
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-663243)
Sold

1/1
PRICE
$1.46 M
Saleable Area
415sq.ft.
Buy $3,514 /sq.ft.
Gross Area
650sq.ft.
Buy $2,246 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 21/11/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
400
Walking toKwun TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
169-197 Hip Wo Street