Sold
Hopewell HouseFLOOR 20FLAT A
Registration Number:16090601630018
|Transaction Date:09/08/2016
PRN:A4423448
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BenTang湯遠輝
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-455609)
Sold

1/1
PRICE
$3.03 M
Saleable Area
395sq.ft.
Buy $7,665 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 09/08/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
400
Walking toKwun TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
169-197 Hip Wo Street