Sold
Hopewell HouseFLOOR 16FLAT G
Registration Number:08122900430057
|Transaction Date:12/12/2008
PRN:B6610464
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/1
PRICE
$1.06 M
Saleable Area
320sq.ft.
Buy $3,316 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 12/12/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
400
Walking toKwun TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
169-197 Hip Wo Street