Sold
Hopewell HouseFLOOR 3FLAT D
Registration Number:07481166
|Transaction Date:01/05/1998
PRN:A4423829
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/1
PRICE
$1.08 M
Saleable Area
290sq.ft.
Buy $3,730 /sq.ft.
Gross Area
400sq.ft.
Buy $2,700 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 01/05/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
400
Walking toKwun TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
169-197 Hip Wo Street