Sold
Hopewell HouseFLOOR 20FLAT F
Registration Number:08022101430017
|Transaction Date:30/01/2008
PRN:B6610459
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LindaWan溫才蓮
ACCOUNT MANAGER(S-306488)
Sold

1/1
PRICE
$1.28 M
Saleable Area
410sq.ft.
Buy $3,121 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 30/01/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
400
Walking toKwun TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
169-197 Hip Wo Street