Sold
Hopewell HouseFLOOR 16FLAT L
Registration Number:14061100500020
|Transaction Date:30/05/2014
PRN:A4424687
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FloraTsang曾影霞
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-663243)
Sold

1/1
PRICE
$2.6 M
Saleable Area
305sq.ft.
Buy $8,535 /sq.ft.
Gross Area
400sq.ft.
Buy $6,500 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 30/05/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
400
Walking toKwun TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
169-197 Hip Wo Street