Sold
Hopewell HouseFLOOR 5FLAT E
Registration Number:08762677
|Transaction Date:30/07/2002
PRN:B3930925
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BenTang湯遠輝
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-455609)
Sold

1/1
PRICE
$690 K
Saleable Area
415sq.ft.
Buy $1,661 /sq.ft.
Gross Area
600sq.ft.
Buy $1,150 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 30/07/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
400
Walking toKwun TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
169-197 Hip Wo Street