Sold
Hopewell HouseFLOOR 5FLAT L
Registration Number:06955496
|Transaction Date:25/01/1997
PRN:A4424730
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$880 K
Saleable Area
305sq.ft.
Buy $2,889 /sq.ft.
Gross Area
400sq.ft.
Buy $2,200 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 25/01/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
400
Walking toKwun TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
169-197 Hip Wo Street