Sold
Hopewell HouseFLOOR 8FLAT V
Registration Number:07679063
|Transaction Date:22/01/1999
PRN:A4425990
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$1.25 M
Saleable Area
415sq.ft.
Buy $3,008 /sq.ft.
Gross Area
600sq.ft.
Buy $2,083 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 22/01/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
400
Walking toKwun TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
169-197 Hip Wo Street