Sold
Hopewell HouseFLOOR 13FLAT K
Registration Number:14100802370294
|Transaction Date:25/09/2014
PRN:B3930992
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/1
PRICE
$2.64 M
Saleable Area
305sq.ft.
Buy $8,660 /sq.ft.
Gross Area
400sq.ft.
Buy $6,595 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 25/09/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
400
Walking toKwun TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
169-197 Hip Wo Street