Sold
Hoover MansionFLOOR 11FLAT C (NO. 12)
Registration Number:15011902080198
|Transaction Date:12/01/2015
PRN:B6263423
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/3
PRICE
$18 M
Saleable Area
1,357sq.ft.
Buy $13,261 /sq.ft.
Gross Area
1,500sq.ft.
Buy $12,000 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 12/01/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
62
Walking toSai Ying PunStation
5 Min(s)
Address/ Area
10-16 Oaklands Path