Sold
Hoover MansionFLOOR 2FLAT C (NO. 12)
Registration Number:11052300520030
|Transaction Date:13/05/2011
PRN:A1660353
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
PRICE
$15 M
Saleable Area
1,357sq.ft.
Buy $11,051 /sq.ft.
Gross Area
1,500sq.ft.
Buy $10,000 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 13/05/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
62
Walking toSai Ying PunStation
5 Min(s)
Address/ Area
10-16 Oaklands Path