Sold
Honour HouseFLOOR 10FLAT 11
Registration Number:09012301480085
|Transaction Date:09/01/2009
PRN:A5552563
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidTang鄧基榮
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161817)
PRICE
$1.4 M
Saleable Area
349sq.ft.
Buy $4,014 /sq.ft.
Gross Area
410sq.ft.
Buy $3,415 /sq.ft.
Building Age
56 Years
Transaction Date: 09/01/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1969-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
160
Walking toJordanStation
4 Min(s)
Address/ Area
379 Nathan Road