Sold
Honour HouseFLOOR 11FLAT 1
Registration Number:08011100120037
|Transaction Date:12/12/2007
PRN:B7875441
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeLau劉寶田
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-479972)
PRICE
$2.25 M
Saleable Area
678sq.ft.
Buy $3,318 /sq.ft.
Gross Area
790sq.ft.
Buy $2,848 /sq.ft.
Building Age
56 Years
Transaction Date: 12/12/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1969-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
160
Walking toJordanStation
4 Min(s)
Address/ Area
379 Nathan Road