Sold
Honour HouseFLOOR 5FLAT 3
Registration Number:06884645
|Transaction Date:30/11/1996
PRN:A5552789
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidYu余俊賢
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-453902)
PRICE
$3.15 M
Saleable Area
509sq.ft.
Buy $6,187 /sq.ft.
Building Age
56 Years
Transaction Date: 30/11/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1969-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
160
Walking toJordanStation
4 Min(s)
Address/ Area
379 Nathan Road