Sold
Hong Tak Gardens Tower 2FLOOR 6FLAT A
Registration Number:23011201180259
|Transaction Date:03/01/2023
PRN:C0010322
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

YoyoLee李爵宇
SENIOR ACCOUNT MANAGER(E-444745)
PRICE
$4.16 M
Saleable Area
415sq.ft.
Buy $10,012 /sq.ft.
Gross Area
546sq.ft.
Buy $7,619 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 03/01/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
708
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 Shek Pai Tau Road