Sold
Hong Lai Garden Block 1FLOOR 34FLAT G
Registration Number:22101700970192
|Transaction Date:23/09/2022
PRN:B0431173
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
PRICE
$4.85 M
Saleable Area
363sq.ft.
Buy $13,370 /sq.ft.
Gross Area
486sq.ft.
Buy $9,979 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 23/09/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
512
Walking toTuen MunStation
4 Min(s)
Address/ Area
153 Tuen Mun Heung Sze Wui Road