Sold
Hong Kong GardenFLOOR 8FLAT D
Registration Number:14102200440022
|Transaction Date:08/10/2014
PRN:C0803726
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/3
PRICE
$36.2 M
Saleable Area
1,991sq.ft.
Buy $18,179 /sq.ft.
Gross Area
2,202sq.ft.
Buy $16,440 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 08/10/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
107
Walking toSai Ying PunStation
13 Min(s)
Address/ Area
8 Seymour Road