Sold
Hong Kong GardenFLOOR 22FLAT B
Registration Number:13030501200024
|Transaction Date:28/02/2013
PRN:A2076275
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/3
PRICE
$40 M
Saleable Area
1,991sq.ft.
Buy $20,087 /sq.ft.
Gross Area
2,202sq.ft.
Buy $18,165 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 28/02/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
107
Walking toSai Ying PunStation
13 Min(s)
Address/ Area
8 Seymour Road