Sold
Hong King Garden Block BFLOOR 5FLAT 5
Registration Number:14032500970030
|Transaction Date:14/03/2014
PRN:B0362254
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$2.12 M
Saleable Area
379sq.ft.
Buy $5,595 /sq.ft.
Gross Area
508sq.ft.
Buy $4,173 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 14/03/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
216
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
48 Tsing Sin Street