Sold
Hong King Garden Block BFLOOR 12FLAT 4
Registration Number:25011001270040
|Transaction Date:07/01/2025
PRN:B0362066
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
Sold

1/5
PRICE
$2.47 M
Saleable Area
315sq.ft.
Buy $7,825 /sq.ft.
Gross Area
431sq.ft.
Buy $5,726 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 07/01/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
216
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
48 Tsing Sin Street