Sold
Hong King Garden Block BFLOOR 13FLAT 6
Registration Number:14080802290039
|Transaction Date:09/07/2014
PRN:B0362293
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$2.36 M
Saleable Area
336sq.ft.
Buy $7,027 /sq.ft.
Gross Area
462sq.ft.
Buy $5,108 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 09/07/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
216
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
48 Tsing Sin Street