Sold
Hong King BuildingFLOOR 13FLAT A
Registration Number:06985778
|Transaction Date:03/02/1997
PRN:C0583030
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$1.62 M
Saleable Area
437sq.ft.
Buy $3,707 /sq.ft.
Gross Area
580sq.ft.
Buy $2,793 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 03/02/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
270
Walking toDiamond HillStation
14 Min(s)
Address/ Area
86 Tseuk Luk Street