Sold
Hong King BuildingFLOOR 11FLAT G
Registration Number:24100200060065
|Transaction Date:27/09/2024
PRN:C1250300
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$2.9 M
Gross Area
390sq.ft.
Buy $7,436 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 27/09/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
270
Walking toDiamond HillStation
14 Min(s)
Address/ Area
86 Tseuk Luk Street