Sold
Hong King BuildingFLOOR 15FLAT H
Registration Number:10011901230051
|Transaction Date:21/12/2009
PRN:A6634989
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$1.52 M
Saleable Area
347sq.ft.
Buy $4,400 /sq.ft.
Gross Area
370sq.ft.
Buy $4,122 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 21/12/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
270
Walking toDiamond HillStation
14 Min(s)
Address/ Area
86 Tseuk Luk Street