Sold
Hong King BuildingFLOOR 16FLAT H
Registration Number:11042701350043
|Transaction Date:29/03/2011
PRN:B8570615
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$1.83 M
Saleable Area
347sq.ft.
Buy $5,294 /sq.ft.
Gross Area
370sq.ft.
Buy $4,959 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 29/03/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
270
Walking toDiamond HillStation
14 Min(s)
Address/ Area
86 Tseuk Luk Street