Sold
Hoi Deen CourtFLOOR 6FLAT B
Registration Number:07475869
|Transaction Date:23/04/1998
PRN:A0790712
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoyceKwan關婉芳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-093247)
PRICE
$3.04 M
Saleable Area
624sq.ft.
Buy $4,866 /sq.ft.
Gross Area
800sq.ft.
Buy $3,798 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 23/04/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
126
Walking toCauseway BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
276-279 Gloucester Road