Sold
Hoi Deen CourtFLOOR 5FLAT H
Registration Number:06100500190021
|Transaction Date:15/09/2006
PRN:B3479187
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JimmyLam林劍鳴
SENIOR ACCOUNT MANAGER(E-046001)
PRICE
$1.35 M
Saleable Area
484sq.ft.
Buy $2,787 /sq.ft.
Gross Area
500sq.ft.
Buy $2,700 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 15/09/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
126
Walking toCauseway BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
276-279 Gloucester Road