Sold
Hoi Deen CourtFLOOR 9FLAT A
Registration Number:07344226
|Transaction Date:28/10/1997
PRN:B7754755
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$3.98 M
Gross Area
800sq.ft.
Buy $4,975 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 28/10/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
126
Walking toCauseway BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
276-279 Gloucester Road