Sold
Hoi Deen CourtFLOOR 13FLAT D
Registration Number:08954754
|Transaction Date:26/05/2003
PRN:A0790873
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoyceKwan關婉芳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-093247)
PRICE
$1.3 M
Saleable Area
791sq.ft.
Buy $1,643 /sq.ft.
Gross Area
900sq.ft.
Buy $1,444 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 26/05/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
126
Walking toCauseway BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
276-279 Gloucester Road