Sold
Hoi Deen CourtFLOOR 4FLAT B
Registration Number:16110402580045
|Transaction Date:24/10/2016
PRN:B6155716
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoyceKwan關婉芳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-093247)
PRICE
$10.1 M
Saleable Area
624sq.ft.
Buy $16,178 /sq.ft.
Gross Area
800sq.ft.
Buy $12,625 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 24/10/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
126
Walking toCauseway BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
276-279 Gloucester Road